Kodeks Etyczny CEDIP - ida-octopus

Przejdź do treści

Menu główne:

Obecnie wiele organizacji kieruje się zasadami kodeksu etyki, w rodzaju tzw.: „umowy dżentelmeńskiej” pomiędzy organizacją a jej współpracownikami i klientami, aby dopasować zasady i cele w sposób jasny i kierujący działania do wspólnego celu.

Głównym celem tego kodeksu etycznego jest nakreślenie głównych kierunków działań operacyjnych podejmowanych przez płetwonurków, instruktorów, trenerów i organizacji członkowskich związanych z CEDIP aby zagwarantować wysoką jakość partnerstwa w porównaniu z określonymi standardami.


Dlaczego Kodeks Etyczny

Dobra reputacja jest charakterystycznym elementem dla CEDIP i dla wszystkich jej organizacji członkowskich w zakresie zarządzania organizacją i relacji ze wspólpracownikami i klientami zewnętrznymi.

Współpraca i udostepnianie dobrych praktyk to dwa podstawowe aspekty, które decydują o skuteczności kodeksu etyki: oba są możliwe tylko wtedy, gdy CEDIP i jego organizacje członkowskie wspólnie będą rozwijać relacje w pełnym zaufaniu i poszanowaniu dla klientów i rozmówców.

Kodeks etyczny jest instrumentem, dzięki któremu wszystkie obowiązki i działania stają się podstawą własnego dobrego imienia. Dzięki przestrzeganiu kodeksu etycznego, jest możliwe aby zdobyć i utrzymac zaufanie wszystkim z myślą, aby utrzymać i poprawić swoją własną reputację.

Zasady Kodeksu Etycznego mają zastosowanie w każdym kraju członkowskim. Niemniej jednak w przypadku konfliktu zapisów kodeksu etycznego z lokalnymi przepisami, te ostatnie mają pierwszeństwo.

Instruktorzy, Trenerzy i organizacje członkowskie CEDIP udostępniają swoim kursantom odpowiednie materiały szkoleniowe, które są niezbędne do prawidłowej realizacji kursów, zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą przestrzegać zasady autoryzowanych certyfikatów nurkowych, kursy powinny odbywać się metodą wykladów i ćwiczeń praktycznych ma to bardzo dużą wartość moralną.

Instruktorzy i Trenerzy oraz Organizacje edukacyjne członkowskie CEDIP przestrzegają wszystkich zasad dotyczących ochrony prywatności, nie mogą ujawniać danych osobowych bez zezwolenia, takich jak świadectwa zdrowia, fotografie lub wyniki badań, medycznych wykonanych i przekazanych aby uzyskać certyfikaty nurkowe.

W ramach określonych lokalnymi przepisami, organizacje członkowskie CEDIP uznają certyfikaty nurkowe wydane przez inne organizacje członkowskie CEDIP na swoim teritorium, oraz mają prawo także korzystać z logo CEDIP.

Instruktorzy i Trenerzy oraz Organizacje edukacyjne członkowskie CEDIP są zobowiązani do zachowania materiałow z kursów i egzaminów; licencje nurkowe oraz instruktorskie CEDIP są wydawane wyłącznie na specjalny wniosek organizacji będącej członkiem CEDIP. Produkcja certyfikatów nurkowych i dokumentów CEDIP bez zezwolenia, jak również nieautoryzowane kopiowanie książek i podręczników w celach komercyjnych jest zabronione.

Instruktorzy CEDIP gwarantują za rzetelność przeprowadzonych szkoleń a także intergalność rozwoju fizycznego i moralnego swoich kurasntów i klientów, gwarantując bezpieczne warunki dla organizacji szkoleń.

Jednym z naczelnych „motto“ CEDIP jest „każdy nurek jest mile widziany”, z tego powodu CEDIP i organizacje członkowskie angażują się aby powitać każdego kursanta lub klienta bez względu na różnice płci, religii, rasę czy kolor skóry, etc.

Instruktorzy i Organizacje edukacyjne członkowskie CEDIP będą przestrzegać zasad niniejszego kodeksu etyki, unikając niebezpiecznych działań, które mogą narazić dobre imię organizacji, i skierowane jest do tych organizacji, które deklarują działalność w imię oraz we współpracy z CEDIP.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego